• جمعه, جولای 21, 2017
همانطور که مطلع هستید شرکت ریسلو از چند روز پیش با صدور اطلاعیه ای خط مشی خود را در قبال برخی از کاربران خود مشخص کرد.
متاسفانه در این بین افراد سودجو با سو استفاده از این اطلاعیه و خبر تحریم دامنه های ایرانیان و خطر بسته شدن دامنه ها، نگرانی زیادی را برای صاحبان تجارت های آنلاین و دامنه ها ایجاد کردند.
همچنین برخی شرکت ها نیز سیاست "محصولات چینی" را در پیش گرفتند و خدمات غیرمعتبر را به کاربران پیشنهاد میدهند.کاربران نیز به دلیل آشفتگی ممکن است جذب این پیام ها شده و نام اینترنتی خود را به سیستم های غیر معتبر منتقل کنند.
از همین رو از کاربران محترم تقاضا داریم فریب این گونه پیام‌ها را نخورند.
دامنه مهمترین بخش یک وب سایت اگر نباشد دومین بخش مهم یک وب سایت است; پس سردرگمی و نگرانی کاربران قطعا قابل پیشبینی بوده و تیم رسانگار نیز از همان ابتدای دریافت این اطلاعیه، به صورت مستمر سوالات کاربران را پاسخ داده تا بتواند به صاحبان دامنه اطمینان خاطر دهد که مشکلی دامنه های ایشان را تهدید نمیکند.
در حال حاظر چندین سناریو وجود دارد که سعی میکنیم به صورت کامل همه را بررسی کنیم:
حالت 1:
در صورتی که شما دامنه ای را با آدرس ایرانی یا غیر ایرانی برای 2 سال یا بیشتر ثبت کرده اید، میتوانید تا 60 روز قبل از زمان سر رسید دامنه ، به جای تمدید دامنه آن را انتقال دهید.
پس نیازی به انتقال این نوع دامنه ها در حال حاظر ندارید و جای نگرانی نیست. (البته برای اطمینان میتوانید انتقال دهید اما فوری نیست !)
حالت 2:
در صورتی که شما دامنه ای را با آدرس ایرانی یا غیر ایرانی ثبت کرده اید و این دامنه تا 3 ماه آینده منقضی میشود، پیشنهاد میکنیم همینک نسبت به انتقال آن اقدام فرمایید.
به جهت انتقال دامنه لطفا با باز کردن تیکت درخواست خود را ارسال فرمایید.
حالت 3:
در صورتی که شما دامنه ای را با آدرس ایرانی ثبت کرده اید پیشنهاد میشود بدون در نظر گرفتن زمان انقضا نسبت به انتقال آن اقدام فرمایید.
به جهت انتقال دامنه لطفا با باز کردن تیکت درخواست خود را ارسال فرمایید.
حالت 4:
در صورتی که شما دامنه با پسوند های جدید ثبت کرده اید مانند .news .online .xyz و ... ، نیازی به انتقال دامنه نیست و میتوانید بدون نگرانی از دامنه استفاده کنید. دامنه در مالکیت کامل شما قرار دارد.(البته برای اطمینان میتوانید انتقال دهید اما فوری نیست !)
نکته بسیار مهم : دامنه هایی که در سیستم ریسلو قرار دارند به هیچ عنوان نباید منقضی شوند. در صورتیکه دامنه در این سیتسم منقضی شود با توجه به سیاست جدید اتخاذ شده توسط این شرکت، دامنه ممکن است اجازه تمدید نداشته باشد.
خوب ! حالا باید چکار کنیم ؟
یکبار دیگه بخش "تعیین وضعیت" را به دقت مطالعه کنید و ببینید دامنه شما در کدام وضعیت هست و چه پیشنهادی شده است.
دامنه من .IR است. آیا دچار مشکل شدم؟
خیر! دامنه های IR اصلا شامل این اطلاعیه نیستند و عملا تحت نظارت شرکت های خارجی نمی باشند.
اگر بخواهیم انتقال دهیم چه کاری باید انجام دهیم ؟
لطفا با باز کردن تیکت درخواست خود را به واحد دامنه و نمایندگان ارسال فرمایید.